מדד הביטחוניות: הסקטור הביטחוני מזנק לשיא כל הזמנים ומי זינקה לתשואה של מעל 1000% ב-3 שנים

עדן נוימן | 16 יולי, 2024

הסוד שהיה שמור בתקופה האחרונה לעשירון העליון בישראל נחשף: המניות הביטחוניות מגיעות לשיא כל הזמנים עם תשואה של מעל 100%, כאשר שחקנית בולטת, נקסט ויז׳ן, זינקה ביותר מ-1000% ב-3 השנים האחרונות.

אלפי ישראלים מסתערים על הנפקת השנה בנאסדק שמדד שיכה את ה-S&P – הזדמנות השקעה חד פעמית בעקבות המצב בישראל ובעולם. הייצוא הביטחוני בעולם מזנק לשיא כל הזמנים ולראשונה בישראל, הציבור יכול לקחת חלק בהנפקה של חברה ביטחונית במדד הנאסד"ק.

זהו הזמן החם ביותר בהסטוריה להחשף להשקעות בחברות טכנולוגיות-ביטחוניות. צפי לתשואה גבוהה בהתחשב בתנאים הכלכליים ובפעילות החברה.

העולם נמצא בנקודת רתיחה שלא נראתה קודם לכן, במזרח התיכון, מדינת ישראל נלחמת מאז אוקטובר האחרון על קיומה מול מספר מדינות וארגוני טרור, באירופה, מלחמת רוסיה – אוקראינה לא מראה סימני האטה, ובאסיה, המתיחות בין סין לטאיוואן עולה מדרגה. כל זה יחד גורם להרגשה שאנחנו מרחק צעד אחד מ-מלחמת עולם שלישית, ובהסתכלות אחרת, כלכלית -עסקית, יש משקיעים שמוצאים את הדרך להרוויח הון עתק מכל הסיפור הזה. כאלה, שיודעים להפוך את המשבר להזדמנות של פעם בחיים. 

לאחרונה, נרשמה עלייה משמעותית בביקוש למוצרים ושירותים ביטחוניים בישראל, ובארה"ב, תעשיית ההיי-טק הביטחונית מזנקת לשיאים חדשים שלא נראו קודם לכן. הייצוא הביטחוני של מדינת ישראל זינק לשיא כל הזמנים והסתכם ב-2023 ב- 13 מיליארד דולר. כאשר מסתכלים על חברות בורסאיות מקומיות, 

  • חברת נקסט ויז'ן, המפתחת ומייצרת ציוד צילום לכלי טייס זינקה בשנה האחרונה ב-235%
  • חברת אימקו תעשיות, המייבאת ומייצרת רכיבי אלקטרוניקה לטנקים ונגמשי נמ"ר, זינקה בשנה האחרונה ב-160%
  • חברת ארית תעשיות, המספקת מנגנונים אלקטרונים לפגזים זינקה ב-122% 
  • מניית מנועי בית שמש, העוסקת בייצור ושיפוץ מנועי מטוסים זינקה בשנה האחרונה ב-100%.

מגמה דומה אנחנו רואים במדינות נוספות בעולם, בארה"ב, ענקיות הנשק והביטחון חותמות על הסכמים גדולים ומשמעותיים. 

  • חברת ריית'יאון טכנולוגיות, זינקה מתחילת השנה ב-23% לאחר שהחברה חתמה על עסקת ענק בשווי של כ-1.2 מיליארד דולר לאספקת מערכות הגנה אווירית וטילי פטריות לגרמניה וכוחות נאט"ו. 
  • חברת לוקהיד מרטין, חתמה על חוזה בשווי של כ-17 מיליארד דולר לאספקת הדור הבא של מיירטים להגנה מפני טילים בליסטיים בין – יבשתיים כחלק מהגנה של הצי האמריקאי מול המתיחות ההולכת וגדלה מצפון קוריאה ואיראן.
  • חברת TSG, העוסקת בפתרונות תוכנה וטכנולוגיה למגזר הביטחוני פרסמה טיוטת תשקיף להנפקת מניות ראשונה בבורסה בת"א. ומגמה זו צפויה לצמוח באופן משמעותי בעולם הרבה בזכות הצמיחה של הבינה המלאכותית השפעותיה ויתרונותיה.
  • חברת Cape Canaveral , העוסקת בתחום החלל והתעופה לתעשייה הביטחונית הגישה בקשה להנפקה בשווי של 100 מיליון דולר.

מגמה דומה מתפתחת במערב אירופה ובהודו.  הביקוש למוצרים ופתרונות טכנולוגיים עבור התעשייה הצבאית הולך וגדל, ועבור משקיעים רבים חברות התעשייה הביטחונית עשוית להיות הזדמנות השקעה יוצאת דופן.

כבר עזרנו בהצלחה לאלפי ישראלים להשקיע בקרנות בתעשייה הביטחונית ולהשיג תשואות חסרות תקדים. כל ישראלי עם מעל 100,000 ש״ח עשוי להיות זכאי. לתחילת בדיקת זכאות מהירה בחרו את הסכום הפנוי להשקעה:

ישראלים בדקו וגילו שהם מתאימים להשקעה בקרנות בתעשייה הביטחונית
יותר מ- 0

כיצד המשקיעים הפרטיים יכולים לקחת חלק בזה?

המשקיעים הפרטיים יכולים לקחת חלק בהפקות של חברות טכנולוגיה לתעשייה הביטחונית באמצעות גופים פיננסים וקרנות השקעה מתמחות. להם יש את הידע, את הניסיון ואת ההתמחות לקחת חלק בהשקעות ובהנפקות – IPO, למצוא הזדמנויות ולעקוב אחר המגמות בתחום.

חברות הטכנולוגיה הקטנות, אשר מספקות ציוד, פתרונות ופיתוחים מתקדמים לתעשייה הצבאית –ביטחונית עשוית להיות המרוויחות הגדולות בטווח הנראה לעין. המרדף אחר נשק, הגנה ומלחמות בלתי פוסקות, צפוי לייצר עבורן חוזים משמעתיים מול צבאות ומדינות, וזאת לאור תקציבי הביטחון ההולכים וגדלים בשנתיים האחרונות.

אין באמור כדי להוות תחליף לייעוץ או שיווק השקעות בידי בעל רישיון עפ"י דין המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בהתאם, השימוש במידע זה הינו על אחריותו הבלעדית של המשתמש, עובדי החברה אינם אחראים ולא יהיו אחראים בכל צורה שהיא לכל נזק ו/או הפסד אשר עלולים להיגרם, במישרין או בעקיפין, כתוצאה משימוש או יישום המידע.

בצע בדיקת התאמה מהירה

הבדיקה הרשמית שלנו לוקחת חצי דקה והיא מיידית. תקבל אינדיקציה מהירה לגבי זכאותך להשקעה בקרנות בתעשייה הביטחונית